Skip to content

Himaalaja soolalampide ajalugu ulatub juba üle 100 aasta tagusesse aega. Pakistani soolakaevandustest pärit roosad soolakamakad ei erine tegelikult tavalisest lauasoolast väga palju. Roosa värvi annab soolalambile soolades leiduvad mineraalid, mis tavalise lauasoola puhul on välja puhastatud. Ained, mida söögisoolana manustada ei tasu annavad soolalampidele aga nende eripära ja väärtuse. 

Soolalampide üks suuremaid väärtusi seisneb nende imeilusas välimuses. Soolalamp kaunistab kodu ka siis, kui lamp ise ei põle. Soolakivi roosakas looduslik toon mõjub loomulikuna ega riiva pilku. Töötav soolalamp kiirgab aga sooja ja hubast valgust, mis mõjub meeltele rahustavalt ja aitab põhjamaade sünget sügis-talvist hooaega pisutki pehmendada. Pimedal ajal tekkivate rusuvate ja depressiivsete tunnete peletamiseks on soolalambi mahe valgus tõesti suurepärane abiline. 

Lisaks visuaalsele atraktiivsusele on soolalampide väärtuslikkust tähendatud ka tervise valdkonnas. 

 

1.Soolalambid on väga head õhupuhastajad. 

Meie kodudes on palju tehnikaseadmeid, mis paiskavad õhku suurel määral positiivse laenguga ioone. Nende ioonide suurt osakaalu sissehingatavas õhus seostatakse halva unekvaliteedi, allergiate, astma jms hingamisteede vaevustega. Soolalambid suudavad soojenedes aga õhus leiduvaid veemolekule muuta negatiivseteks ioonideks, mis tasakaalustavad positiivsete osakeste hulka õhus ja muudavad seega õhu Sinu kodus puhtamaks ja tervislikumaks. 

 

  1. Soolalambid on meeleolu parandajad.

Soolalampide maheda valguse mõjust meie emotsioonidele me eelpool juba pisut kõnelesime, kuid lisaks valgusteraapiale on soolalampidest peidus veelgi kasutegureid. Nimelt on soolalampide poolt õhku paisatud negatiivsete ioonide puhul leitud seos serotoniini tootmisega meie kehas. Serotoniin on hormoon, mis aitab meie kehas tekitata rahulolutunnet ja aitab kontrollida meeleolude kõikumist. Kui oled raskete tunnetega kimpus, siis soovitan lisaks soolalambile ka liita oma igapäevasesse menüüsse kakaonibside  söömine just nende suure serotoniinide sisalduse pärast. Soolalampi võid kasutada ka öölambina ja see aitab Sul paremini uinuda. 

Soolalambid on populaarsed kõikjal üle maailma. Nii nagu populaarsete toodetega ikka, jõuavad müüki ka võltsingud, millel puuduvad kasutegurid meie tervisele. Vahel arvatakse, et päris soolalambid on vaid tumepunase värvusega, kuid see ei vasta tõele. Päris Himaalaja soolalampide värvus võib varieeruda tumepunasest kuni õrnalt roosakateni.  Kõige lihtsam on võltsinguid hoopis ära tunda selle järgi, et nende lampide valgus on kordades eredam, kui päris lampidel. Seega otsi alati maheda valgusega lampi. 

Ning pea meeles, soolalampide puhul kehtib päriselt ütlus “mida rohkem, seda uhkem”. Mida suurem on lamp või mida rohkem neid Sul kodus on, seda rohkem õhku suudavad nad puhastada. Seega on kahe soolalambi kasutegur kaks korda suurem kui ühel lambil.

 

Naturaalsed Himaalaja soolalambid Natural Beauty e-poes

soolalambid

 

 

 

Loodusilu.ee

 

Soovitame lugeda:

Kuidas kasutada aroomi difuuserit

9 parimat ise tehtud aroomiteraapilist vannisoola