Skip to content
 
Kindlasti on ka sinul olnud huuled kuivad ja narmendavad, aga mis on selle põhjuseks? Postitusest saadki teada, miks see nii on ja mida ette võtta kui huuled on juba kuivad ja lõhenenud.

Huuled võivad kuivada mitmel põhjusel, sealhulgas ​veepuudus, ilmastikutingimused, allergiad, teatud ravimid või liigne huulte niisutamise harjumus. Kuid kindlasti ka liiga kuiv õhk, konditsioneer toas või autos. Kuid eriti kuivavad huuled talvel külmaga.
 
Huulte õrn nahk ja suu limaskest on esimene koht, kus vedelikupuudus endast märku annab.
Kuiv suu ja huuled soodustavad pragude ja lõhede tekkimist ning naha narmendamist. Selle tulemusel on inimesel ebamugav või valus ning huuled võivad hakata isegi veritsema.
​Kui huuled on kuivad ja lõhenenud, ​siis on oluline regulaarselt kasutada niisutavat huulepalsamit, juua piisavalt vett ning k​oorida ettevaatlikult huul​i, et eemaldada lahtised nahatükid. Samuti võib kasutada koduseid abinõusid nagu mesi või oliiviõli huulte niisutamiseks.
​Soovitav on kasutada aastaringselt huulepalsamit, et hoida huuled niisutatud ja kaitstud. Talvel külma eest ja suvel kuuma päikese eest. 
 
Vahel lähevad katki ka suunurgad. See võib olla põhjustatud samuti niiskuse puudumisest, vitamiinide puudumisest või nahaärritusest. 
Katkiste suunurkade korral on tavaliselt B-vitamiinide, eriti B2-vitamiini (riboflaviin) puudus. Selleks soovitan kasutada Biaks Spray B- compleks vitamiini.

H​uulepalsami võid ka kodus ise valmistada.

Koduse huulepalsami valmistamiseks sulata kakaovõi, mesilasvaha ja kookosõli veevannis. Lisa paar tilka eeterlikku õli (nt lavendel​, piparmünt​ või apelsin) lõhna andmiseks. 
Lavendli eeterlik õli soodustab naharakkude uuenemist​.
​Piparmündi eeterlik õli mõjub rahustavalt.
Apelsini eeterlik õli antiseptiliste, antibakteriaalsete omadustega
 
Vala segu huulepalsami konteinerisse​ või pisikesse klaaspurki ja lase jahtuda.

​Huulekoorija

Lihtsa k​oduse huulekoorija saab valmis teha ka ​kookospalmi suhkru, mee ja neitsioliiviõliga.
Ära mine koorimisega liiale, sest muidu eemaldad liigselt nahka mille tagajärjel muutuvad huuled hellaks.
 
Primad eestimaised ja looduslikud huulepalsamid leiad Natural Beautuy e-poest.
Vaata kõiki huulepalsameid 
Parimad huulepalsamid
Parimad huulepalsamid

 

Soovitame lugeda:

TEE ISE! KEHAKOORIJA KOOKOSPALMI SUHKRUGA

TEE ISE! DEODORANT