Skip to content

 

Lootoseõli
Lootoseõli

Lootoslille õli saadakse Lootoslille e. Vesiroosi õielehtedest.

Lootoseõitest saadud õli on nii kontsentreeritud ja tugevatoimeline, et aroomiteraapias kasutatakse seda väga väikestes kogustes. Tänu suurtele kuludele ekstraheerimise protsessis, on see üks kallimaid ja tänu oma tugevale aroomile, üks hinnatumaid õlisid aroomiteraapias.

See on maalähedane lillelõhn, mida võib kasutada iseseisva lõhnana või osana erinevate aroomitoodete segudes, ka näoõlides või kreemides (on näonahka uuendav, noorendav).

 

  • Lootoseõli sütitab armastust, aitab suurendada seksuaalsust, viljakuse ja pikaealisuse õli.
  • Lootose eeterlik õli aitab kehal hingata sügavamalt. Vanad roomlased usutavasti on seda tarbinud hingamisteede probleemide ja astma korral.
  • Lootoseõli kasutatakse ka meditatsioonis. Koos sügava hingamisega suurendab see vaikuse tajumise tunnet. Ajalooliselt on lootoslille eeterlik õli olnud seotud vaimsuse ja lõõgastusega. Usutakse et see imeline aroomiteraapiline õli loob meelerahu.

 

Kasutus:

  • Tänu oma tervendavatele omadustele on Lootosõli osutunud suurimaks tervise toonikuks mida kunagi leitud. Sinine Lootos on seksuaalsuse sümbol, mõned inimesed ütlevad, et lillel on omamoodi „Viagra“ mõju.
  • Traditsiooniliselt kasutatakse afrodisiaakumina.
  • See aitab vabaneda valu tundest, luues heaolu tunde, samuti aitab elavdada vereringet ja leevendab lihaskrampe.
  • Lootose eeterlikku õli võib kasutada aroomiteraapias ja lisada ihupiimadesse, massaažiõlidesse või vannisoolale vannivette, seepidesse.
  • See on tervendav õli mida muistses Egiptuses kasutati hea tervise ja taassünni võtmena. Ning tänapäeval usutakse, et Egiptuses kasutati seda lille, kui kerget uimastit ja sügavat sisemist lõõgastust pakkuvat taime.

 

Lootoseõli Ladina keelne nimetus on Nelumbo nucifera.

Lootoseõli on südametšakra õli     

Imeline lootoseõli on müügil Natural Beauty e-poes.

 

Lootose eeterlikku õli on mugav kasutada aroomidifuuseris:

 

difuuser-õhuniisutaja puldiga
difuuser-õhuniisutaja puldiga
Aromatisaator
Aroomidifuuser
Aroomidifuuser

 

 

 

 

 

 

 

Difuuser
Difuuser

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soovitame lugeda ka:

Eeterlike õlide ajaloost

Kuidas kasutada eeterliku õli difuuserit

 

Loodusilu.ee