Skip to content
Kas oled mõelnud ja soovinud ise valmistada endale parfüümi? Siis oled just nüüd õiges kohas, sest anname juhised, kuidas valmib üks mõnus parfüüm, just selline, mis on sinu enda nägu ja täiesti unikaalne.
 
See lõhn mille oled ise kujundanud/loonud mõjutab positiivselt sinu alateadvust.
 
Taimedel on meeliülendavalt häid lõhnu, mis meid erineval moel mõjutavad ja me olemegi hakanud neid lõhnu teadlikult kasutama oma ettevõtmiste kujundamisel, suurepärase enesetunde loomisel, suhete täiustamisel, oma tervise tugevdamiseks ja parandamiseks.
 
Iga eeterlik õli on erineva toimega. Ta kas ergutab, tasakaalustab või on rahustava toimega, seda näitab tema haihtuvus.


Eeterkiku õli haihtuvust näitab tema noot.

Ülemine noot on ergutava toimega ja kiire haihtuvusega.

Põhi noot on tavaliselt rahustava toimega ja sensuaalne ning püsib nahal kõige pikemat aega.

Keskmine noot ehk lõhna süda tasakaalustab ning seob ülemise- ja põhilõhna omavahel, et tekiks harmooniline tervik.

 
Hea parfüüm peaks sisaldama kõigi 3 noodi eeterlikke õlisid.

10ml jojoobiõli sisaldavasse parfüümipudelisse lisatakse kokku 7-11 tilka eeterlikke õlisid vastavalt soovile. Kui võimalik, vali ülemise-, keskmise- ja põhinoodi eeterlikud õlid. 
 
NB! Ole ettevaatlik, jasmiini, roosi ja apteegitilliga, nagu ka basiiliku, sidruni, piparmündi, ingveri, tüümiani ja rooma kummeliõie eeterlike õlidega, sest need lõhnad on väga domineerivad.

Mõned eeterlikud õlid on intensiivsuselt nõrgemad, nii et neid on vaja lisada veidike rohkem, näiteks sandlipuu ja patshuli. Segatud ja testitud lõhna võite veel täiustada. Näiteks piparmündiga saad ära liiga imala või tsitruselise lõhna.
 
Kui eeterlikud õlid on jojoobiõlisse lisatud, siis sulge kork ja loksuta pudelit, lase paar minutit seista ja muusuta. Kui tundub, et soovid veel midagi muuta, siis lisa seda eeterlikku õli mille aroomi soovid tugevdada, sulge kork ja loksuta uuesti. kui nüüd lõhn meeldib, ongi sinu isiklik parfüüm valmis.
Lõhn “küpseb”  täiesti valmis nädalaga, aga kasutama võib hakata juba kohe peale valmistamist.
 
Kasutage parfüümi pulsialal, näiteks randmel, kõrva taga jne. Seda kasutatakse ka oimukohtadel, nina all ja rinnaku keskel.

Ettevaatust suvel bergamoti ja mõningal määral ka tsitruseliste eeterlike õlidega, sest need võivad põhjustada valgustundlikust nahal ja seetõttu peale nende kasutamist tuleks vältida päikesevalgust.
 
Vali parfüümi tegemiseks kvaliteetsed eeterlikud õlid, sest tegemist on parfüümiga, mida sa paned endale peale ja mille aroomipilves oled terve päeva.

ÜLEMISED TIPUNOODID

KESKMISED NOODID

PÕHJA NOODID

Soovitame lugeda:

LOODUSLIK SÄÄSETÕRJEVAHEND

EETERLIKUD ÕLID- AJALUGU

IMELINE LOOTOSEÕLI