Skip to content

Mida aloe vera mahl endast kujutab

 Aloe vera taim on aaloeliste sugukonda kuuluv sukulent. Ta kasvab lopsakalt troopilises kliimas ja ravimtaimena tuntud juba sajandeid.

Aloe vera mahl on paks kleepuv vedelik, mis on pärit aloe vera viljalihast. Tavaliselt ravitakse sellega päikesepõletust. Kuid selle tervisliku eliksiiri joomine mahla kujul toob tervisele mitmel moel kasu.

Seda mahla valmistatakse terve taimelehe purustamisel või jahvatamisel, millele järgnevad erinevad vedeliku puhastamise ja filtreerimise etapid. Kuna mahlal on mahe ja vastuvõetav maitse, saab seda lisada smuutidesse ja kokteilidesse. Nii saab aloe vera mahla pidada praktiliselt terviklikuks toidulisandiks.

Mis kasu on aloe vera mahla joomisest tervisele?

Alljärgnevalt üheksa põhjust, miks  juua puhast, värvitut, madalat antrakinoonide tasemega aloe vera mahla.

 1. Aluseline dieet

Happelise pH-ga keha on haiguse kasvupinnas. See on sobiv õhkkond haiguse vohamisele. Keha on võimalik hoida  tasakaalus, süües ja juues aluselisi toite ja jooke, nagu aloe vera mahl.

Muud nutikad aluselise toidu valikud on järgmised:

 • lehtkapsas
 • juurviljad
 • kaunviljad
 • pähklid ja seemned
 • puuviljad
 1. Veega varustamine

Aloe on väga veerikas, mistõttu aitab ta suurepäraselt vedelikupuudust ennetada või seda suurendada. Piisav vedelikusisaldus aitab organismil mürkidest vabaneda ja haigustekitajad välja uhtuda. Mahl on ka võimas toitainete punš, mis optimeerib teie keha organite väljutamisega seotud tööd.

See on otsustava tähtsusega, sest neerud ja maks vastutavad suures osas vere mürgitustamise ja uriini tootmise eest.  Sel põhjusel peab neid organeid tervena hoidma.

Raskest treeningust taastumine nõuab samuti lisavedeliku tarbimist.  Pärast treeningut on vaja organismi puhastada ja vabaneda lihastesse kogunenud piimhappest. Proovige järgmise intensiivse treeningu järel kookosvee asemel hoopis aloe vera mahla.

 1. Maksa funktsioon

Mürgitustamise jaoks on võtmeks terve maksa funktsioon.

Maksa tervena hoidmiseks sobib suurepäraselt aloe vera mahl, sest maks töötab kõige paremini siis, kui keha on piisavalt toitainete ja vedelikuga varustatud. Aloe vera mahl ongi  maksale seetõttu väga hea, sest sisaldab rohkesti vedelikku ja fütonutriente.

 1. Kõhukinnisus

Aloe vera mahl aitab suurendada soolte veesisaldust. Uuringud on näidanud seost soolestiku veesisalduse suurenemise ja peristaltika parandamise vahel, mis aitab väljaheidet normaalselt väljutada.

Kui teil esineb kõhukinnisust  või on probleeme sagedase kõhukinnisusega, proovige juua aloe vera mahla iga päev.  Aaloe aitab hoida ka häid baktereid soolestikus, tasakaalustades soolestiku mikrofloorat.

 1. Puhas nahk

Aloe vera niisutav mahl võib aidata vähendada akne esinemise sagedust ja intensiivsust. Ta võib samuti aidata parandada selliseid nahahaigusi, nagu psoriaas ja dermatit.

Aloe vera on rikkalik antioksüdantide ja vitamiinide allikas, mis võib aidata kaitsta teie nahka.

Samuti on selgunud, et aloe vera olulised ühendid neutraliseerivad ultraviolettkiirguse (UV) mõju, parandavad nahka UV-kahjustuste eest ning aitavad ära hoida peenjooni ja kortse.

 1. Toitainete suurendamine

Aloe vera mahl on tihedalt täis toitaineid. Selle joomine on suurepärane viis, kuidas tagada, et teil ei tuleks neist kunagi puudust Ale vera sisaldab olulisi vitamiine ja mineraaltoitaineid, nagu vitamiinid B,C, E, ja foolhape.

Ta sisaldab väikeses koguses ka järgmisi mineraalaineid:

 • kaltsium
 • vask
 • kroom
 • naatrium
 • seleen
 • magneesium
 • kaalium
 • mangaan
 • tsink

Aloe vera on ka ainus B-12-vitamiini taimne allikas.  See on suurepärane uudis taimetoitlastele ja veganitele.

Toitaineterikka toidu ja joogi sage tarbimine on enamike ärahoitavate haiguste vastu võitlemisel otsustava tähtsusega.

 1. Kõrvetiste leevendamine

Aloe vera mahla joomine võib leevendada kõrvetisi. Selles mahlas esinevad ühendid aitavad kontrollida happesekretsiooni maos. Tulemusi on saadud isegi maohaavandite ravimisel ja nende vähendamisel.

 1. Seedimise parandamine

Aloe vera sisaldab mitmeid ensüüme, mis teadaolevalt aitavad kaasa suhkru ja rasvade lagundamisele ning mis hõlbustavd seedimist.

Kui teie seedesüsteem ei tööta normaalselt, tähendab see seda, et te ei omanda kõiki toitaineid oma toidust. Te peate hoidma oma sisemise mootori töökorras, et saada kasu oma dieedist.

Aloe vera võib aidata vähendada mao ja soolte ärritust. Sellest mahlast võib olla abi inimestele, kel on ärritunud soole sündroom (ÄSS).
 ja muud põletikulised sooltehäired..

Ühes 2013.aasta uuringus, kus osales 33 ärritunud soole sündroomiga patsienti leiti, et aloe vera mahl aitab vähendada sellest sündroomist tingitud valu ja ebamugavust. Usaldusväärse allikaga uuringut ei kontrollitud platseeboga, seetõttu on vaja edasisi uuringuid..

Aloe vera´l oli tervendav mõju ka haavandilise koliidi all kannatavatele inimestele, nagu selgus varasemas kahekordses platseebokontrolliga pimeuuringus.

 1. Iluhoolduseks

Aloe vera mahla võib kasutada edukalt ka paljudes ilu- ja terviseprotseduurides.

Võite seda proovida järgmiselt:

 • meigi aluskreemina
 • meigi eemaldajana
 • päikesepõletuse leevendajana                                                                                                                           
 • kerge niisutava kreemina                                                                                                       
 • ärritatud peanaha ravivahendina (segada sisse mõned tilgad piparmündiõli)

 

Aloe vera mahla joomise kõrvaltoimed

Värvitustatud (puhastatud, madala antrakinoonide tasemega) tervet aloe vera lehte peetakse ohutuks. 2013. aasta uuring hiirtega, kellele joodeti kolme kuu jooksul erinevaid puhastatud aloe vera kontsentratsioone, ei näidanud mahlal mingisugust kahjulikku toimet.

Värviline vs. värvitustatud aaloemahl

Teisest küljest võib värvitustamata ja puhastamata aloe vera mahlal olla ebameeldivad kõrvaltoimed, sealhulgas  kõhulahtisus ja krambid.

Kõhulahtisus võib põhjustada tugevat valu, vedelikupeetust ja elektrolüütide tasakaalu häired.

Teadlased on jõudnud järeldusele, et puhastamata aloe vera mahla põhjustatud kõrvaltoimed tulenevad antrakinooni olemasolust, mida peetakse lahtistiks.

Kuigi antrakinoon on orgaaniline ühend, mida leidub aloe vera taime lehes, peetakse seda toksiliseks ja seda tuleks vältida.

Ühes 2013. aasta usaldusväärse allikaga uuringus leiti, et aloe vera terve lehe ekstrakt suurendab käärsoole adenoomide (healoomuliste kasvajate) ja kartsinoomide (vähi) riski rottidel. Siiski ühes teises rotte hõlmavas uuringus, mis toimus samal aastal leiti, et puhastatud ja värvitustatud mahl on värvilise aloe vera´ga võrreldes ohutum valik.

Ostmisel otsige sildilt järgmisi omadusi:

 • puhastatud
 • värvitustatud
 • orgaaniline
 • testitud ohutuse suhtes

Aloe vera mahla ja ravimite koostoime

On tõestatud, et aaloemahl omab koostoimeid teatud ravimitega. Ärge jooge aloe vera mahla, kui te võtate mõnda ravimit, mida peetakse tsütokroom P450 3A4 ja CYP2D6 substraadiks. Aloe vera mahl võib suurendada nende ravimite kõrvaltoimete riski.

Aaloe võib tugevdada ka sevofluraani toimet, põhjustades operatsiooni ajal ülemäärast verejooksu. Kui te võtate sevofluraani, pidage enne aaloemahla joomist nõu oma arstiga.

Kui palju suhkrut on aloe vera mahlas?

Erinevalt enamikest mahladest ei sisalda 118 ml  aloe vera mahla ei sisalda suhkrut ja on kalorivaene.  Kui soovite vähendada suhkrutarbimist, on aloe vera mahl tervislik valik.

Kust leiab Aloe vera mahla

Aloe vera mahla saab osta NaturalBeauty.ee e-poest:

AALOEMAHL ÖKO 99,8%, 1000ML

AALOEMAHL, 330ML

 

Edasised sammud

Tervise turgutamiseks  jooge iga päev aaloemahla. Võite seda valada jääkuubikutele, segada smuuti või lemmikmahlaga või juua seda otse pudelist.

 

 

Loodusilu.ee

 

Loe ka: MSM – Liigeste ja luustiku heaoluks