Skip to content

MSM on vesilahustuv, orgaaniline väävliühend (metüülsulfonüülmetaan), mida looduses leidub vihma – ja järvevees. MSM – pulber toetab luustiku, liigeste, lihaste, naha, juuste ja küünte heaolu.

Väävel esineb organismis peamiselt kahe aminohappe, tsüsteiini ja metioniini koostises. Samuti on see oluline B1-vitamiini ja biotiini koostisosa. Lisaks leidub väävlit tublisti naha, küünte ja juuste valkudes. Seega on väävel organismile hädavajalik koostisosa: aitab keha ensüümidel toimida, toetab luid ja kõhresid ning aitab organismil moodustada antikehi kahjulike “sissetungijate” vastu.

Üha enam leiab väävel kasutust pulbri kujul, mida nimetatakse MSM-pulber. Sellisena leidub teda näiteks vihmavees ning ka toores toidus. Tavapäraselt imendub sarnane ühend inimorganismi läbi naha vihmaga kokku puutudes, ent viimaste aastakümnete tubasemad ja mugavamad eluviisid on viinud sedasorti kokkupuuted vihmaga miinimumini.

Pulbri kujul leidis MSM esmalt kasutust liigese- ja lihasvalude vastu – sellisena on pulbri mõju leidnud ka teaduslikku tõestamist. Ta leevendab põletikke ja valulikke krampe, olles muuhulgas abiks ka pea- ja seljavalude puhul.

Ühend parandab rakuseinte paindlikkust ning abistab toksiliste ainete kehast välja viimisel. Nii on see üksiti ka tõhus vananemisvastane vahend, kuna rakud puhastuvad mürkainetest kergemini ning on rohkem avatud kasulike ainete vastuvõtmisele.

Paljudel inimestel on organismis väävlipuudus ning see kasvab vanusega. Piisav väävlisisaldus kehas aitab saavutada suurepärast jumet, säravat nahka ja kaunimaid juukseid. Seetõttu nimetatakse väävlit tihtipeale ka „ilu mineraaliks.

MSM-pulber soodustab soolestiku tööd ning ennetab kõhukinnisust ja sellest lähtuvaid probleeme.

Nahaprobleemide (näiteks akne või psoriaasi) korral saab samuti abi väävliühendist. Psoriaasihaigetel soovitatakse pulbrit näiteks vanniveele lisada.

Igemepõletiku puhul saadakse abi, kui suud pulbri ja külma vee lahusega pärast hambapesu loputada.

Paljud sportlased on selle kaudu oma valudele leevendust leidnud. Pulbri regulaarsed tarvitajad on täheldanud ka üleüldist energiataseme paranemist ning pidevast kurnatusest taastumist, samuti mälu paranemist ja immuunsüsteemi tugevnemist.

Olulist rolli mängib väävliühend ka organismi epiteelkudede taastumisel – viimaseid leidub palju näiteks kopsudes ja hingamisteedes.

Pulbri kujul eelistatakse MSMi toota seetõttu, et manustamise korral lahustub see vees, mahlas või tees kiiremini kui tablett. Ka on endale sobivat annust lihtsam doseerida. Soovitavaks päevaseks koguseks on 2-3 korda päevas 2-5 grammi.

Lisaks jookidele sobib pulber lisandiks ka supi sisse – see on lõhnatu ja maitsetu, teda toodetakse geneetiliselt muundamata maisist ja linast. Seespidise tarvitamise kõrval sobib ta ka ka kehahooldusvahendiks. Seljavalude või nahahädade korral on abi korralikust pulbrivannist, ent naha ja küünte turgutamiseks võib pulbrit lisada ka hügieenivahendite hulka.

Allikas: Bioneer.ee

 

MSM- meie poes:

MSM pulber 100g SIIN

MSM pulber 200g SIIN

MSM pulber 1kg SIIN

MSM tabletid SIIN

Kõik MSM-id SIIN