Skip to content

Eeterlik õli seeder loob sinu ümber turvalise ja sooja keskkonna!

6,45 

Eeterlik õli Seeder on saadud Seedripuu puidust destilleerimismeetodil. Ajaloos on seedri eeterlikku õli kasutanud Ameerika põliselanike ja tiibeti kogukonnad, et ravida erinevaid tervisevaevusi alates väikestest ebamugavustest nagu köha kuni raskemate haigusteni. Vana-Egiptuses kasutati seedripuuõli tema mikroobe ja putukaid tõrjuva omaduste tõttu  mumifitseerimisprotseduurides. Täiendavalt kasutati seedripuuõli religioossetel tseremooniatel ja vaimsetes praktikatel. Tänapäeval kasutatakse seda jätkuvalt aroomiteraapias kui ka kosmeetikas.

Lõhn

Eeterlik õli seeder omab värsket, puidust ja kergelt magusat lõhna. Seguneb tsitruseliste, lilleliste, taimsete, vürtsikate ja puiduste aroomidega.

Rahvameditsiinis hinnatud omadused

* Nahahoolduses kasutatuna aitab seedripuu eeterlik õli leevendada ärritust, põletikku, punetust ja sügelust. Seeder aitab ka vähendada naha kuivust, mis võib viia naha pragunemisele ja kestendamisele. Seedri õli aitab reguleerida rasu tootmist ja vähendab aknet põhjustavaid baktereid. Lisaks kaitseb nahka keskkonda ja aitab kõrvaldada ebameeldivaid lõhnu.

* Juuksehoolduses suurendab seeder peanaha vereringet, pingutab folliikuleid, stimuleerib juuste kasvu, vähendab hõrenemist ja aeglustab juuste väljalangemist.

* Eeterlik õli seeder on antibakteriaalne, hõlbustab haavade paranemist, vähendab lihasvaevusi ning liigesevalu või -jäikuse ebamugavusi. Leevendab köha ja spasme. Normaliseerib menstruatsiooni tsükleid ja stimuleerib vereringet.

Aroomiteraapilised omadused

Aroomiteraapias on seedri eeterlik õli on hinnatud oma magusa ja puiduse aroomi poolest, mida iseloomustatakse kui sooja, lohutava ja rahustava aroomina. Seedripuuõli aroom peletab toast ebameeldivad lõhnad ning putukad. Seedriõli on ka sobilik magamistuppa, sest soodustab uinumist ja rahulikku und.