Skip to content

Viirukid tänapäeval

Viirukid on tänapäeva maailmas on kaotanud oma endise pühaduse. Varem pühaks peetud viirukist on saanud vaid lõhnaseepide ja -õlide lisand parfümeerias; mõnikord kasutatakse seda lihtsalt romantilise õhkkonna loomiseks, mida suitsetatakse sageli pidulikel õhtustel üritustel. Ja tihti ilmneb, et need lõhna pirrud või -koonused ei ole eriti kõrgekvaliteetsed. Aroomi ei erita enam looduslikud ained,vaid sünteetilised keemialaborite tooted, mis püüavad järele aimata looduslikku lõhna. Kunagi päästis viiruki lõhnav suits inimesi kohutavatest epideemiatest. Nüüd on see muutunud mürgiseks, mis vastupidi võib põhjustada haigusi. Meie valikus on naturaalsed viirukid! Viirukid leiad SIIT

 

Viirukite ajaloost


Viirukite ajalugu saab alguse Vana-Egiptusest. Seal tunti hästi aromaatseid aineid ja valiti ainult need, mis on kasulikud inimese tervisele. Päeval suitsetati mürri, et puhastada läppunud õhku, mis kerkis päikesest kurnatud maapinnalt. Õhtul süüdati altarites lõhnalambid, mis aitasid inimestel pärast rasket päeva lõõgastuda, lõdvestuda ja hästi magada. Viiruki aroom oli antiseptilise ja antibakteriaalse toimega, mis aitas parandada seedimist ja puhastas keha.

Viirukiretsepte võib leida  iga religiooni pühadest raamatutest. Viirukile anti väga austusväärne positsioon. Isegi kõige tulihingelisemad viirukivastased kristlased hakkasid viirukit hiljem oma usutalitustes kasutama, tõsi ignoreerides selle raviomadusi.


Vanaaja inimesed tundsid hästi viiruki omadusi. Nad ei suitsetanud seda mitte ainult Jumala, vaid ka Jumala käskjalgade, peainglite auks. Sealjuures oli igal 7 peainglil oma eriline aroom. Ja pöördudes taevaste esindajate poole abi ja kaitse saamiseks ning muredest ja hädadest vabanemiseks teadsid vana-aja inimesed täpselt, millist aroomi pea-kaitseingel armastab, mõistab ja aktsepteerib.

Nagu teada, ei kaitsnud peainglid mitte ainult inimesi, vaid ka planeete ja sodiaagimärke. Seega on meist igaühel ka oma pea-kaitseingel, kes on meie kaitseinglite ülem. Näiteks need, kes olid sündinud Sõnni ja Kaalude tähtkujus, palusid oma peainglilt abi ja kaitset, süüdates lõhnalambi, mis sisaldas bensoiini vaiku, sandlipuu või mürti. Need, kes olid sündinud Vähi või Lõvi tähtkujus, kasutasid selles mürri ja viirukit, safranit ja kibedat koirohtu.

Tänaseks on need teadmised unarusse vajunud. Isegi kui keegi suitsetab lõhnapulki või -koonuseid, ei võta ta kunagi arvesse asjaolu, et lõhnasuits pakub midagi enamat kui ainult esteetilist naudingut. Viirukil on ka palju teisi funktsioone – kaitse kurjade jõudude ja negatiivse energia vastu; niimoodi jõuavad palved Jumalani abi, tervise ja heaolu saamiseks sõnadest kiiremini. Lõpuks saab lõhnasuitsuga puhastada maja ja tuua haigetele tervist. Ja see on tõsi, sest iidsetel aegadel ei sisaldanud viirukid mitte ainult vürtse, vaid ka paljusid ravimtaimi.

Näiteks, selleks et austada viirukiga viit elementi, järgisid vanaaja inimesed järgmisi arusaamu:

  1. Eeter – oli seotud tähtaniisiga.
  2. Vesi – selliste puude nagu sandlipuu, aaloe, männi ja kassia erinevate osadega.
  3. Maa – selliste juurviljade nagu kurkum, vetiver, ingver ja palderjan.
  4. Tuli – selliste lillede ja vürtsidega nagu piment.
  5. Õhk – patšuli lehtedega.


Mitmete taimsete ainete seas, mis kuulusid viiruki koosseisu, paistis eriti silma viirukipuu. Läänes nimetatakse seda Frankincense või Olibanum. Viirukiks on Lähis-Idas kasvava puu liigi Boswellia, eriti Boswellia sacra (sünonüümid B. carteri, B. thurifera) (perekonnast Burseraceae)) vaik. Puu küljest eemaldatud vaigu tükikesi kutsutakse “pisarateks”. Ennekõike hinnatakse viirukipuu läbipaistmatu vaigu tükke. Parimaks peetakse Omaanis, Jeemenis või Põhja- Somaalias kasvavate puude vaiku.

Selliseid vaigutükke on leitud Egiptuse vaaraode hauakambritest. Põletatud ja pulbriks hõõrutud Boswellia puuvaiguga tehti vaaraodele silmakriipsud, kuna arvati, et nii on nad kaitstud kurjuse jõudude mõju eest. Viirukiaroom on kõigil sajanditel olnud Elu sümbol. Viirukit suitsetati eranditult kõigi maailmareligioonide põhirituaalide puhul: ristimisel, surnute matmisel või armulaua sakramendi jagamisel.

Millest vana-aja inimesed lähtusid, kui nad viirukit nii visalt aastatuhandete jooksul oma pidevaks kaaslaseks pidasid ja kõrgeimale positsioonile asetasid? Loomulikult mitte meeldivast aroomist, hoolimata sellest, kuidas meid ei püüaks veenda kaasaegsed autorid. Vana-aja rahvastele polnud üldse kerglased. Pigem olid nad liiga ratsionaalsed, võrreldes meie kaasaegsetega, kel on küll suured teadmised, kuid ei tea, kuidas neid viimaseid rakendada. “Palju teadmisi, palju kurbust,” räägib vanasõna.

Kaasaegne teadus on kinnitanud vana-aja inimeste tarkust ja läbinägelikkust. Lõhnav viirukisuits tõesti leevendab depressiooni, ärevust, ebakindlust, ärevust ja hirmu. Lisaks on ilmnenud viiruki võime eraldada normaalseid rakke vähi omadest ja viimastega edukalt võidelda. Viiruki põhikomponendiks on Boswelli hape, mis suudab hävitada pahaloomulisi ajukasvajaid. Kindlaks on tehtud ka, et viiruk on suurepärane vahend artiriidi raviks.

 

Õnne ja kaitset toova viirukid vastavalt sodiaagimärgile:


Sõnn, Kaalud – bensoiini vaik, hall ambra ehk merevik, muskus, roosi või mürt, sandlipuu.

Jäär, Skorpion – draakoni veri (draakonipuu punane vaik), must pipar, patšuli viiruk või eeterlik õli. Taimed: linnurohi (knotweed), teeleht.

Kaksikud, Neitsi – vaigud: stüüraksi või dammara vaik või Gummi Tragacanthae, muskaatpähkel, kaneel, majoraan, nartsissi absoluutõli. Taimed: kevadmagun, ristik, sidrunikoor.

Vähk – viiruk ehk Frankincense või olibanum, koirohu viiruk või selle eeterlik õli, sandlipuu viiruk,- õli või -puit, jasmiini absoluutõli. Taimed: mandragora (emastaim), ženšenn, tulikas, kurgiseemned.

Lõvi – vaigud: Olibanum või viiruk või mürr, eeterlikud õlid või safrani lehed, loorber, kaneel. Taimed: apelsinikoor, päevalilled, heliotroop.

Ambur, Kala – võhumõõga juur, stüüraksi vaik, eeterlikud õlid või safran, seeder, iisop. Taimed: aaloe, haava ja papli lehed.

Kaljukits, Veevalaja – vaigud, mürr ja stooraks, küpress, aedruut, või raudürt. Taimed: jalaka, jugapuu lehed, südajas lehtertapp.

 

Head naturaalsed viirukid leiad SIIT

Loe blogist ka eeterlikest õlidest SIIT