Skip to content

Viiruk on sinu meele ja vaimu teejuht!

8,95 

Viiruki eeterlikku õli saadakse Beswellia Serrata põõsa kuivatatud ja destilleeritud vaigust, mis on levinud Aafrika ja Lähis-Ida piirkondades. Viiruki eeterlikku õli tuntakse Eestist väljaspool nimega Frankincense. Antud nimi tuleb terminist franc encens, mis tähendab prantsuse keeles kvaliteetset viirukit. Antud lõhna peetakse kõige algsemaks ja ihaldusväärsemaks ehk nö puhtaks viirukiks, mis oli kõigi teiste viiruki lõhnade seas kõige ihaldusväärsem. Ajalooliselt on viirukipuust pärit võimas lõhn seotud vaimsete kogemuste tugevdamisega.

Viiruki kasutamise ajalugu on pärit keskajast ja on tihedalt seotud pühade usurituaalidega, kuna viirukit hinnati võimsa aroomi ja valge suitsu tõttu, mida see põlemisel eraldas. Viirukit kasutati ka parfüümides, kosmeetikas (silmapliiats), salvid ja Egiptuses mumifritseerimisel.

LÕHN

Tugev puine, maalähedane, vürtsika puuviljalise nüansiga.

RAHVAMEDITSIINIS HINNATUD OMADUSED

Viiruki eeterlik õli sisaldab omadusi, mis vähendavad ärevustunnet, stimuleerivad immuunsussüsteemi ja vähendavad vananemisilminguid. Viirukit saab kasutada pinna- ja õhus levivate bakterite elimineerimiseks. Viirukis on palju antioksüdante ning põletiku- ja seenevastased omadused, seetõttu kasutatakse seda nahavigastuste hooldusel.

Kosmeetiliselt saab viiruki eeterlikku õli kasutada koos baasiõliga. Sedasi aitab viiruk vähendada naha vananemismärke, siludes kortse ja suurendades naha elastsust. Viiruk stimuleerib uute rakkude kasvu, toetades sedasi naha kiiremat taastumist.

AROOMITERAAPILISED OMADUSED

Viiruki magus, puine aroom on rahustav ja parandab meeleolu, vähendades stressi- ja ärevustunnet, parandades samal ajal keskendumisvõimet ja mälu. Usutakse, et vaimsetes praktikates tugevdab viiruki lõhn nii intuitsiooni kui ka vaimset ühendust. Kasutades magamistoas aitab saavutada lõõgastumist saabuvaks uneks.