Laim on tsitrusvili, mis on ümmargune, rohelise värvusega, läbimõõduga 3 kuni 6 sentimeetrit, sisaldades rohkelt sidrunhapet. Pärast viljade koristamist ja tehakse Laimi koorest külmpressimisel hapukas ja värskendav eeterlik õli.
Laimid pärinevad Kagu-Aasiast ja toodi umbes 10. sajandil Egiptusesse ja Põhja-Aafrikasse. Umbes 13. sajandil toodi neid Hispaaniasse ja levitati sealt kogu ülejäänud Euroopasse. Kolumbus võttis need kaunid rohelised puuviljad endaga kaasa oma teisel reisil 1493. aastal, mis viis taimede kasvatamiseni sooja Kariibi mere kliimas. Lääne-Indias kasvatatud Laimi kasutasid Briti maadeavastajad laialdaselt skorbuudi vältimiseks nende kõrge C-vitamiini sisalduse tõttu.
Lõhn
Laimi eeterlik õli lõhnab värskelt, tsitruseliselt, magusalt ja kergelt hapukalt.
Rahvameditsiinis hinnatud omadused
* Toniseeriv, antibakteriaalsete omaduste tõttu kasutatakse laimi eeterlikku õli väiksematele hammustustele, kriimustustele, et kiirendada paranemisaega ja ennetada bakteriaalseid infektsioone.
* Laimi eeterliku õli kasutatakse koduse õhu puhastamiseks viirustest. Laimiõli saad kasutada õhuvärskendajates.
* Laimiõli aitab vähendada veritsusi ja tihti kasutatakse seda igemehoolduses.
* Liigese ja lihasvalude vähendamiseks kasutatakse laimiõli lahjendatuna baasõliga määrides valutatavat kohta.
* Juuste hoolduses aitab hooldada kuiva peanahka ja vähendada kõõma teket. Lisada mõned tilgad olemasoleva šampooni hulka.
* Nahahoolduses trimmib nahka ja rohke vitamiinisisaldus mõjub hästi jumele.
Aroomiteraapilised omadused
Laimiõli värske aroom on tuju parandaja.