Skip to content

Mirra Mirralgin palsam on universaalne palsam välispidiseks kasutamiseks põletike ja valude korral.

Mirralgin palsam on valuvastane, põletikuvastane, veresooni tugevdav (suurendab nende seinte elastsust ja vähendab läbilaskvust). See on võimas rahustava ja valu vaigistava toimega palsam.

Välispidiselt toimides on Mirralgin toimiv vahend naha ja nahaaluskoe põletikuliste protsesside korral. Abistab kiirelt olme- ja töövigastuste, põrutuste, verevalumite, väiksemate nahavigastuste (haavad, marrastused) tekkimisel.

On heaks vahendiks naha, lihaste ja liigeste haiguste kompleksravis, sest palsam läbib kergelt nahabarjääri ja toimib naha süvakihtidele ning nahaaluskoele – side-, lihaskoele ning liigestele.

Suurepärane vahend erinevate massaažiliikide korral kasutamiseks, sest lõdvestab ja valutustab lihaskude.

Parandab kapillaarset verevarustust ja alandab turseid.

Aitab naha sügelemise ja kuivuse korral, kõrvaldab valuaistinguid.

Mirralgin palsam koosneb: Emulsioonikompleks, deioniseeritud vesi, F vitamiin, melissi ekstrakt, teepuu, küpressi, nelgi, muskaatsalvei, eukalüpti, monarda ja piparmündi eeterlikud õlid, etidroonhappe soolad, β-karotiin, epofeen.

Aktiivsed koostisosad Mirralgin palsamil:

Eeterlikud õlid:

Nelk – antiseptiline, valuvaigistav, haavu parandav toime, soovitav reuma, artriidi, neuralgiliste valude, põrutuste korral.

Teepuu – bakteritsiidne, viiruste vastane, immuunsust tugevdav toime.

Eukalüpt – antiseptiline, põletikuvastane, peavalusid leevendav toime, leevendav reumaatilisi ja lihasevalusid, soodustab põletuste, haavade ja põrutuste paranemist.

Monarda – mikroobide-, viiruste-, põletikuvastane ja immunostimuleeriv toime
Küpress – antiseptiline, spasmolüütiline, reumavastane, kiirendab verevarustust, tõstab veenide toonust, aitab lümfipaisude korral.

Muskaatsalvei – valu leevendav, põletikuvastane. Soovitav kasutada reuma, artriidi, kudede turse ja kaua paranevate haavade korral.

Piparmünt – antiseptiline ja rahustav toime. Soovitav kasutada reuma ehk nimmelihaste põletiku, liigse- ja lihasvalude puhul, põrutuste ja verevalumite korral.

Lagritsajuure ekstrakt – põletikuvastase, valuvaigistava, allergiavastase, üldtugevdava mõjuga, aitab kõrvaldada veresoonte spasme. Lagritsajuure preparaate soovitatakse välispidiseks kasutamiseks ekseemide, põletuste, psoriaasi, nõgestõve, nahapõletike, neurodermiitide korral.

F vitamiin – taimsete õlide (soja, lina, päevalill) poolküllastamatute rasvhapete kompleks, mille peamisteks koostisosadeks on Ω-3 ja Ω-6 rasvhapped. 

 Miks ja millal kasutada Mirralgin palsamit?

• Erinevate traumade korral (verevalumid, nikastused, lihaste vigastused, põrutused, nihestused, luumurrud jne.) Mirralgin kiirendab hematoomide (verevalumite) tervenemist ja vähendab traumajärgset turset. Mirralgin mitte ainult ei ravi värsket traumat, vaid kergendab ka traumajärgsete hiliste komplikatsioonide kulgu. Värskete, kergemate traumade korral valu kaob või väheneb oluliselt 1 – 1,5 tunniga. Valu püsimisel kombineerida Uma palsamiga .

Maksimaalne ravikuur kuni 1 kuu. Toime tugevneb, kui kombineerida traumade ravi Mirra jalakreemiga ja/või Mirra Soojendava kreemiga kampri ja taruvaiguga.

NB! Soojendavat kreemi kampri ja taravaiguga on soovitav kasutada värskete traumade korral mitte varem, kui 3.(4.) traumajärgsel päeval.

• Lümfipaisude korral (soovitav kombineerida lümfimassaažiga).

• Väiksemate haavade ja marrastuste korral haavale määrimiseks. Võib kasutada ka haavasalvina.

• Luumurdude puhul ravib ümbritsevaid kudesid, tervendab verevalumeid ja turseid, soodustab vere mikrotsirkulatsiooni kudedes ja seega luumurru paranemist.

• Laste traumade puhul, mis kipuvad andma hilistüsistusi (võimaluse korral kanda vigastatud kohale kohe 2-3 kihti palsamit mõneminutilise vahega, näiteks muhud kaovad sel juhul 30-40 minutiga). Hilisem traumajärgne ravi kestab mõnevõrra kauem.

• Liigeste ja lülisamba haiguste korral on Mirralgin kõige efektiivsem koos  Soojendav kreem kampri ja taruvaiguga.

• Artrooside ja artriitide puhul kombineerida Soojendava kreemiga kampri ja taruvaiguga. Määrida lisaks haigele liigesele ka vastavat lülisamba piirkonda ja jalataldu. Ei ravi luudeformatsioone, kuid leevendab põletikke, kaotab või vähendab valusid, annab liigestele tagasi liikuvuse või parandab seda tunduvalt.

• Kui sul on olnud kips, siis soovitus on kombineerida Mirra Soojendava palsamiga kampri ja taruvaiguga ja/või Mirra  jalakreemiga.

• Mirralgin on lubatud kasutada lülisamba haiguste ägedas faasis. (Sel puhul on kasulik palsamiga määrida ka paravertebraalseid tsoone ja akupunktuuri punkte kombinatsioonis Soojendava palsamiga kampri ja taruvaiguga. Pärast määrimist lamada 10 – 15 minutit.

• Vaigistab valusid sisehaiguste puhul, kui määrida valulikke piirkondi nii kõhu kui selja poolt ( maks, munasarjad, neerud, süda jm.).

• Alandab palavikku, leevendab gripivalusid (määrida jalataldu, otsmikku, rinda, selga, suuri liigeseid).

• Ravib põletushaavu (koos Uma palsam’iga).

• Peavalude puhul määrida palsam kaelale (nn. “krae piirkonda”), õlgadele, lülisamba ülaosale, meelekohtadele, kõrvade taha, otsmikule (juuste juurtele). Toime tugevneb, kui kombineerida seda koos Mirra Reventoniga. Seejärel katta ennast soojalt ja heita pikali 15-20 min. Võimalusel uinuda.

* Eelpooltoodud kombinatsioon aitab ka väiksemate vererõhutõusude korral.
* Kõrvaltoimena soodustab see kombinatsioon juuste kasvu.

• Leevendab kõrvapõletikke ja kõrvavalu- määri kõrvaümbruse piirkonda.

• Günekoloogiliste haiguste korral kanda kreem kõhu alaosale, nimmeristluu piirkonda.

• On suurepärane nahahooldusvahend. Pehmendab allergilisi nahanähte.

• Hingamiselundite, kõrva-nina-kurgu haiguste korral.

• Tugevdab igasuguse Mirra seeria kreemide toimet, kui kanda seda peale 2. kihina.

• Osteokondroosi korral määrida nii selja-, kui rinna poolt.

• Tugevdab haigeid ja murduvaid küüsi.

• Vähendab murdeeas esinevaid liigesevalusid (organismi hormonaalne ümber-häälestumine).

• Liigesevalude korral määrida palsamit valutavatele liigestele ning lülisamba vastavale osale ja jalataldadele.

Vastunäidustused: Võimalik mõne koostiselemendi mittetaluvus.

 

                Kliiniliste katsete tulemused ja kasutajatepoolsed vastukajad:

* Palsamit Mirralgin kasutavad paljud Venemaa spordivõistkonnad (iluuisutamine, võrkpall, kergejõustik, sõudmine, aerutamine, poks ja ujumine) nii treenigprotsessis kui võistlusolukorras profülaktilistel eesmärkidel. Tugiliikumisaparaadi traumade ja haigestumiste raviks ning taastumisprotsessi kiirendamiseks pärast suuri füüsilisi koormusi. Lisaks sellele kasutatakse palsamit ägedatel ja kroonilistel juhtudel artriitide, bursiitide, osteokondrooside korral. Tulemusena on täheldatud valuaistingute vähenemist liigestes ja liigeselähedastes kudedes, tursete ja põletike vähenemist, liigeste liikuvuse amplituudi suurenemist, tugiliikumisaparaadi traumade ja haigestumiste ravi- ning sellele järgneva taastumisaja lühenemist

Vene Föderatsiooni Kehakultuuri, Spordi ja Turismi Ministeeriumi aprobatsiooni hinnang Г55/87 2000.a.

* Palsami kliinilise toime hindamisel Moskva Iluinstituudis tehti kindlaks selle järgmised omadused:

palsami kasutamisel ravikuurina (2 korda päevas 1 kuu jooksul) oli 12-st patsiendist 5-l jälgitav alalau turse alanemine ja 4-l teleangiektaasiate piirkonna versoonte joonise intensiivsuse vähenemine

(Tulemuslikkuse protokoll nr. 11 17.01.2000.a.).

* On viidud läbi uuringud palsami mõjust laste atoopilise dermatiidi sümptomite dünaamikale Novosibirski Meditsiiniinstituudi hospitaalpediaatria kateedris (1998.a.). Tulemuseks oli väljendunud naha sügelemise ja kuivuse vähenemine neurodermiidi ägedas ja alaägedas staadiumis.

Sügelemisevastane toime oli jälgitav 12 haigel 24-st (50%) 15-20 min. möödudes;

põletikuvastane toime – 45,8% lastest 5.-6. päeval;

pehmendav toime 79,2% lastest 2.-3. päeval ravi algusest.

Selgus, et kõrge bioaktiivsete ainete sisaldus palsamis soodustab mikrotsirkulatsiooni taastumist haiguskolletes, rakuliste inifiltraatide imendumist, derma ja epidermise regenaratsiooni protsesside ergutumist.

* Palsami kasutamisel 3 nädala jooksul ainevahetuslik-düstroofilise polüartriidiga haigetel haiguse ägenemise faasis oli jälgitav väljendunud positiivne dünaamika turse, hüpereemia ja valulikkuse kadumisena haigete liigeste piirkonnas ja perifeerse mikrotsirkulatsiooni paranemisena, mida tõestasid soojusvisiooni diagnoostika tulemused (termoasümmeetria vähenemine ja nahatemperatuuri vähenemine haiguskolde kohal)

 (Nižni-Novgorodi Epidemioloogia ja Mikrobioloogia Teadusliku Uurimise Instituudi ning sama linna Laste Gastroenteroloogia Teadusliku Uurimise Instituudi andmed).

Veelgi kiirem valusündroomi kupeerumine oli jälgitav Mirralgin’i ja Soojendava palsami kampri ja taruvaiguga koos kasutamisel, mis määriti nahale kohe pärast Mirralgin’i).

* Mirralgin’i aktiivsuse suurenemine tema kombineerimisel Soojendava palsamiga kampri ja taruvaiguga leidis tõestust ka aprobatsioonil Venemaa poksikoondises

(Venemaa poksikoondise hinnang “Mirra Luxe” toodangule Nr. 10/ФБН 14.04.2000.a.).

Palsamit kasutati nii taastava massaažina kui ka ravi eesmärgil 15 sportlasel vanuses 19-30 aastat. Palsamil täheldati olevat hea imendav toime ja meeldiv lõhn, ta avaldas pehmet ja tulemuslikku mõju ning kutsus esile mugavustunde massaaži piirkonnas.

* Tugi-liikumisaparaadi haiguste kompleksravi Mirralgin’i kasutamisega kuurordi tingimustes on kirjeldatud T.L.Sizo ja L.F.Tsvilovskaja poolt (“Sanatoorium Moldova”, Odessa).

Selliste sanatoorsete ja kuurortravi meetodite, kui balneoteraapia ja mudaravi, kasutamine omab rea piiranguid hooletusse jäetud tugiliikumisaparaadi haigustega patsientidel, sageli ägeda staadiumi hääbumisel, kui neil on tõsiseid kaasuvaid haigusi. Sellistel haigetel uuriti Palsami Mirralgin kasutamise võimalusi fonoforeesina.

Jälgimise all oli 21 patsienti vanuses 40-60 aastat järgmiste haigustega:

esmane düstroofiline osteoartroos, reaktiivne sünoviit, infektsioos-allergiline polüartriit, podagra- neist 3 haiget liikusid ainult kepi toel.

 Mitmel haigel oli kaasuvaid haigusi: südame isheemiatõve I staadium vereringe puudulikkusega, alajäsemete veenide varikoossed laienemised.

Mõned haiged ei talunud muda lõhna ja seetõttu ei soovinud nad kasutada mudavanne.

Viis haiget kasutasid pidevalt NSAID (mittesteroidsed põletikuvastased) grupi preparaate (Diclofenac, Ibuprofeen). See haigete grupp vajas vastavat haiguse patoloogilisele lülile ja haigete seisundile suunatud ravi (põletikuprotsessi alandamine ja valusündroomi vähendamine).

Kõigil nendel haigetel rakendati kompleksravi erinevaid kombinatsioone: individuaalne dieet, vastav liikumisaktiivsuse režiim, ravikehakultuur, harjutused basseinis, massaaž, vastavad vannid ja fonoforees Mirralgin’iga kombineerituna mudaraviga – ülepäeviti, ülejäänud haigetel – iga päev. Fonoforeesi rakendati labiilsel metoodikal alalisrežiimis, doos 0,2-0,4 Vt/cm² – 5 min. igale väljale, 8-10 protseduuri ühe kuuri jooksul. Igale patsiendile soovitati õhtul pärast hügieenilisi protseduure määrida palsamit probleemsetele kohtadele, jalataldadele ja lülisambale (kergete masseerivate liigutustega niiskele nahale).

Positiivne dünaamika oli jälgitav juba 2.-3. päeval (oluliselt kiiremini, kui nendel patsientidel, kes ei kasutanud ravi Mirralgin’ga või kes kasutasid palsamiga määrimist väljaspool sanatoorset kuurortravi). Patsiendid lõpetasid iseseisvalt NSAID-ide kasutamise 3.-5. ravipäeval nende mittevajalikkuse tõttu. Kõik 3 kepiga liikuvat patsienti loobusid kepist vastavalt 3., 14. ja 22. päeval. Ülejäänud patsientidel oli jälgitav taastusravi tulemuslikkus 10-12 päeva varem, kui nendel, kes ei saanud raviks fonoforeesi Mirralgin’iga. Eeltoodust tehti järeldus Mirralgin’i fonoforeesi tulemuslikkusest tugiliikumisaparaadiga haigete kompleksses taastusravis, mis võimaldab tugevdada põletikuvastast ja valuvaigistavat toimet ning tagab täielikuma liikumisfunktsiooni taastumise.

Mirra Mirralgin palsami saad soetada Natural Beauty e-poest:

mirralgin-palsam-disp-50ml
mirralgin-palsam-disp-50ml
mirralgin-palsam-200ml
mirralgin-palsam-200ml
mirralgin-palsam-purk-50ml
mirralgin-palsam-purk-50ml

 

 

 

 

 

 

 

 

Soovitan vaadata / lugeda ka:

Mirra jalakreem aitab tuhande häda korral

 

Mirra