BioVegan Family pesupulber- 5 kasutusvõimalust

 

BioVegan Family pesupulber on suurepärane toode mida võid koduses majapidamises kasutada mitut erinevat moodi, oleme kokku pannud 5 erinevat võimalust kuida saad kasutada BioVegan Famili pesupulbrit.

Kuid ennem… Kes on BioVegan Family?

BioVegan Family on väike Eesti pereettevõte Viljandimaal, Suure-Jaanis. Nad toodavad looduslikke pesupulbreid, iga koostisosa on nad hoolega valitud, et pakkuda kvaliteetset, kuid 100% looduslikku ja veganitele sobivat toodet. BioVegan Family tooted on sünteetilisest keemiast vabad, biolagunevad, keskkonnasõbralikud ja ohutud kanalisatsioonile. Pesupulbrid on eriti nahasõbralikud, mistõttu on sobilikud eelkõige tundlikule ja allergilisele nahale. Pesupulbritel on vähene vahutatavus ja sobivad suurepäraselt täisautomaatsetele ja eestlaetavatele pesumasinatele.

BioVegan Family valikus on 5 erinevat pesupulbrit:

 

BioVegan Family pesupulbri kasutusvõimalused:

 1. PESU PESEMINE

Sobib nii käsitsi pesuks kui ka masinpesuks.

 

 1. TEE ISE PESUGEEL

Kodus ise teha pesugeel pesu pesemiseks on imelihtne, lisaks ka väga odav. Soovitame kindlasti järele proovida.

Selleks, et saad teha ise kodus pesugeeli vajad Sa:

 • 1dl BioVegan Family lõhnatut pesupulbrit
 • 1l vett
 • eeterlikke õlisid soovi korral

 

Miks just BioVegan Family pesupulbrit kasutada?

Sest nende pesupulbris on olemas kaks kõige tähtsamat koostisosa – pesuseep ja pesusooda. Lihte, allergiavaba koostis sobib kõigile, alates pere pisimatest.

Pesugeeli valmistamisel lisatakse lõhnained kõige lõpus, seega on mõistlik kasutada lõhnatut toormaterjali.

Valmistusaeg on ca 20-30min (koos jahutamisega)

 

Valmistamine:

 1. Võta pesugeeli keetmiseks 1l  keedupott
 2. Vala potti pesupulbrit.
 3. Kalla peale vesi.
 4. Kuumuta segu ühtlasel tulel ja sega vispli või suurema lusikaga kuni pesupulber on lahustunud potis. Lase geelil õrnalt keema tõusta korraks.
 5. Lisa soovi korral 5-7 tilka endale meeldiva lõhnaga eeterlikku õli.
 6. Seejärel lase geelil jahtuda, tasub tähele panna, et alguses on geel väga vedel. Vala jahtunud geel sobivasse  anumasse. Enne kasutamist loksutada. Antud retsept on kontsentraat.

 

* Kontsentreeritud pesugeel on ka väga tõhus plekieemaldaja. Lisa geeli plekile ja hõõru kergelt see pleki sisse.

* Niiviisi pesugeeli valmistades, säästad sa päris palju raha ja pesukordi. 1 liitrist kontsentreeritud pesugeelist saab umbes 45 pesukorda, vähe määrdunud pesu puhul.

* Arvestada tasub sellega, et pesugeeli lõhnastamisel, tasub valida sellised eeterlikud õlid, mis eemaldavad riietelt ebameeldivad lõhnad, hävitavad pesus bakterid ja viirused, aitavad kaasa pesu puhastamisele ning annavad lisapehmust pesule.

* Head õlid pesugeelis kasutamiseks on: sidrunhein, teepuuõli, lavendel, apelsin, sidrun, eukalüpt, ylang-ylang.

* Lavendli eeterlik õli on eriti sobilik kasutamiseks voodipesu pesemisel ja lavendli eeterlik õli annab ka veel lisapehmust. Lisapehmuse saamiseks pesule võib kasutada ühe pesukorra kohta 1 spl söögisoodat või 1tl söögiäädikat.  Söögiäädikas on ka hea ka pesuloputusvahendi eest.  

* Pesugeeli hoia toatemperatuuril. Ära hoia pesugeeli jahedas, kuna kodune pesugeel võib jahedas tükiliseks muutuda, kuid enne kasutamist loksutades, muutub pesugeel taas ühtlaseks.

 

 1. PESE AKNAD JA PEEGLID

Akende ja peeglite pesuvee retsept:

5 l sooja vett

2 spl äädikat

4 spl BioVegan Family pesupulbrit

Sega kõik koostisosad ämbris või kausis kokku. Sega hoolikalt, kuni koostisosad on omavahel kenasti segunenud ja lahustunud vees. Kasuta vahendit akende ja peeglite pesuks. Vahend sobib ka Aknalaudade ja -piitade pesuks. Kui vesi muutub liiga mustaks, siis tee uus pesuvesi.

Kasutamine:

Soovitame alustada akende pesuga õuest. Tee aknaklaas piisavalt märjaks, vajadusel pese välimisi aknaklaase mitu korda, et kogu mustus ja tolm saaks eemaldatud. Vaheta vajadusel pesuvett. Tõmba aknakaabitsaga ühtlased ja ühesuunalised tõmbed. Kuivata kaabits enne uut tõmmet alati ära. Aknaklaasi kuivatamiseks kasuta spetsiaalset mikrokiud lappi.

Aknaid seestpoolt pestes on mugavam panna aine speypudelisse ja kui pole väga mustad klaasid, siis piisab ka kergest äädikaveest, pesuvahendi võiksid teha natuke lahjema.

 

 1. UNIVERSAALPUHASTUSVAHEND- võta tolm ja pese põrandad.

Pane näiteks ämbrisse sooja vett ja lisa 1spl pesupulbrit, kui kasutad lõhnatut pesupulbrid võid vette lisada ka oma lemmiklõhnalist eeterlikku õli.

Kõigepealt võid selle lahusega ära tõmmata kogu tolmu kodust ja seejärel pesta põrandad.

 

 1. KÜÜRIMISPASTA

Võta natuke pesupulbrit ja lisa tibakese vett, et jääks pasta, saad sellega läikima lüüa kraanikausi, WC poti ja keraamilised plaadid.

 

Kuidas kasutad Sina BioVegan Family pesupulbrit lisaks pesu pesemisele?

 

Toredat katsetamist!

Loodusilu

 

Soovitame lugeda: Eeterlikud õlid – ajalugu