Skip to content

 

Hiina kedristõlvikut ehk Cordyceps sinensist on kasutatud Hiinas ja teistes Aasia piirkondades juba üle 1500 aasta energia taastaja ja elukvaliteedi parandajana. Korditseps on parasiitseen mis kasvab Hiina kõrgmäestikus, klimaatiliselt rasketes tingimustes.

Korditsepsi liike on leitud üle 400, uuritud on peamiselt kahte tüüpi – Cordyceps sinensist ja Cordyceps militaris. Meie teeme juttu selles blogipostituses Cordyceps sinensisest, see on enim kasutust leidev korditseps.

 

Korditsepsi imepärane võime aitab organismil iseseisvalt taastuda.  Hiina kedristõlvik sobib inimestele, kes soovivad suurendada vastupidavust ning taastada energiat ja elujõudu.

Traditsioonilises Hiina meditsiinis on korditseps i kasutatud neerude ja kopsu meridiaanide tugevdamiseks. Arvatakse , et läbi selle tugevneb ka keha vastupidavus väsimuse, öiste higistamiste, alaseljavalude, libiido languse, maksa ja neeruhaiguste korral. Hiina meditsiinis peetakse teda toonikuks, mis toniseerib yin ja tugevdab yang.

Yin omadused ja  korditseps – tema immuunsust tugevdavad omadused, antioksüdandid. Arvatakse, et korditseps tugevdab immuunsust, kui see vajab lisa tuge ( külmetused, viirused, vananemine, vähk) ja reguleerib immuunsust kui see on üliaktiivne (kroonilised põletikud) või tasakaalust väljas (stress, allergiad).

Yang omadused on  vitaalsuse ja energia lisandumine (väsimus, külma talumatus, uimasus, mäluprobleemid), vastupidavuse suurenemine sportimisel ja suurel koormusel.

On kasutatud ka viljakuse tõstmiseks nii meestel kui naistel. Võib abiks olla ka hüpoglükeemia ja diabeedi korral … vähendades insuliini tundlikkust ja parandab glükoosi ainevahetust. Vajab muidugi rohkem uurimusi sellel teemal.

Hiina kedristõlvik toidulisand on kuivatatud seene viljakehast saadud pulber, mis sisaldab polüsahhariide, rikkalikult aminohappeid, polüpeptiide, vitamiine (B1, B2, B12-, E ja K), erinevaid mikroelemente (P, Se, K , Ca, Mg, Mn, Fe, Na, Cu, Zn, Al, Si, Cr, V, Ni, Sr, Ti, Mo), superoksiid dismutaasi (SOD). 

 

Korditseps toidulisand:

– tugevdab immuunsüsteemi
– soodustab korrapärast ainevahetust
– aitab säilitada normaalset veresuhkru taset
– väljutab jääkaineid
– toetab mälufunktsiooni
– soodustab uinumist
– suurendab potentsi
– vananemisvastase toimega
– suurendab füüsilist vastupidavust sportlikel sooritustel
– vähendab väsimust

Samuti kasutatakse seda toidulisandit kui on:
– pikad, kurnavad õppimis- ja treeningperioodid
– stressirohked eluperioodid
– menopausi ajal ja järgselt
– libiido madalseis

Kasutamine: Ööpäevaseid piirkoguseid pole tootele seatud, võib kasutada pikaajaliselt.  Soovitame alustada 2 korda päevas, ¼ tl hommiku- ja õhtusöögi ajal suurendades kogust 2 tl päevas segatuna jogurtisse, müslisse või smuutisse. Kui on uinumisprobleeme, kasutada päeva esimesel poolel – toniseerib.

 

Korditsepsi pulbri leiad SIIT

Korditsepsi kapslid leiad SIIT

RETSEPTI Immuunsust tugevdav smuuti korditsepsiga leiad SIIT

 

Olge hoitud ja terved!